Міжнародний тренінг по зупинці кровотечі STOP THE BLEED від European Resuscitation Council (Европейскої ради реанімації)

Кровотеча у людини може виникнути із-за порушень правил безпеки на підприємствах, в дорожньо-транспортних пригодах та навіть вдома під час готування їжі. Звісно, не було б сенсу виділяти окремий курс, якби масивна крововтрата не приводила би до настання біологічної смерті у деяких випадках зі лічені хвилини.

30 січня 2024 року Вячеслав Курепін, канд.екон.наук, доцент кафедри методики професійного навчання, викладач дисциплін «Безпека життєдіяльності. Основи охорони праці», «Охорона праці» пройшов Міжнародний тренінг по зупинці кровотечі STOP THE BLEED.

На тренінгу «Зупинка кровотечі» були розглянуті теоретичні питання про алгоритм дій при різних кровотечах; зупинки масивної кровотечі кінцівок за допомогою турнікета; зупинки масивної вузлової кровотечі; накладання тиснучої пов’язки (бандаж); зупинки венозної кровотечі; базові поняття про циркуляцію.

Під час практичної частини тренінгу були відпрацьовані дії: накладання турнікета на верхні кінцівки (самодопомога); накладання турнікета на нижні кінцівки (самодопомога); накладання турнікета пораненому; тампонада рани гемостатичною пов’язкою; застосування бандажу та тиснучої пов’язки, після гемостатичної пов’язки; комунікація з пораненим; первинний швидкий огляд поранених.

По закінченню тренінгу Вячеслав Курепін успішно склав іспит та отримав сертифікат інструктора Basic Life Support.

Здобуті знання та навички будуть обов’язково використанні при проведені занять з здобувачами освіти ВСП «Технолого-економічного фахового коледжу Миколаївського національного аграрного університету».