Back

Як складати резюме?

У справі пошуку роботи резюме має важливе значення. З цієї короткій характеристиці професіоналізму і здібностей роботодавець зможе оцінити вас як потенційного працівника ще до співбесіди, зробити для себе певні висновки і підготувати питання, які будуть задані при особистій зустрічі. Резюме оформлюється за вимогами роботодавця і може мати спеціальну інформацію щодо окремих можливостей, системи цінностей, здібностей і т.д.

Основні пункти резюме

  1. Прізвище ім’я по батькові. Вказувати їх потрібно повністю і бажано виділяти жирним або більшим шрифтом.
  2. Особисті дані. Вказуються рік народження, сімейний стан на даний момент, наявність і кількість дітей. Також в даному пункті наводиться контактна інформація: номери телефонів та код міста для стаціонарного телефону, адреса електронної пошти, домашня адреса (не обов’язково, можна вказати лише місто і район проживання).
  3. Мета вашого резюме. Тут вказується вакансія, яка вас цікавить, чи описується робота, яку ви шукаєте. Можна написати, на яку зарплату ви претендуєте (від …). Але це можна не вказувати, якщо ви думаєте, що така інформація може зіграти проти вас.
  4. Освіта. Вказуєте назву навчального закладу, яке ви закінчили, місто, де воно знаходиться, роки надходження і випуску, факультет, спеціальність за дипломом і вашу кваліфікацію. У разі якщо ви закінчили не один навчальний заклад, спочатку вкажіть те, що більше підходить до посади, на здобуття якої ви пишете резюме. Якщо таких декілька, перерахуйте їх в зворотній хронології.
  5. Додаткова освіта. Сюди відносять курси, тренінги, семінари, після закінчення яких ви отримали сертифікати та свідоцтва. Вказуйте в резюме тільки ті, що можуть стати в нагоді вам в майбутній роботі. Слід вказати в зворотній хронології назву курсів, рік їх закінчення, а також найменування організації, їх проводила.
  6. Кваліфікація. Це не обов’язковий пункт в резюме, але бажаний, так як в ньому ви можете вказати ваші знання і навички в конкретній професії, стаж роботи в даній сфері. Якщо у вас були якісь професійні досягнення, їх також варто відзначити в даному розділі.
  7. Досвід роботи. Це пункт в резюме, в якому ви описуєте всю свою попередню трудову діяльність, починаючи з останнього місця роботи – в зворотній хронології. Спочатку вказується період роботи (місяць і рік прийому на роботу і звільнення), потім – назва компанії, сфера діяльності і ваша посада на даному підприємстві. Далі потрібно вказати список ваших обов’язків на цій роботі.

     Оформлення резюме – важливий момент при пошуку роботи. Від цього залежить, чи звернуть на нього увагу роботодавець або менеджер по кадрам, і яким буде перше враження про вас як про претендента на вакансію. Розглянемо, як оформити правильно резюме. Даний документ (якщо він не електронний) друкується на стандартному аркуші білого паперу. Бажано, щоб його обсяг був 1-1,5 сторінки (не більше). Назва «Резюме» на початку документа не пишеться. При складанні документа не рекомендується використовувати шрифт дрібніше 10 pt, оптимальний варіант – 14 pt. Використовуйте офісні шрифти, так як вони є на будь-якому комп’ютері. Уникайте рідко використовуваних і вигадливих шрифтів, адже резюме – документ ділового стилю. Ваші особисті дані – П.І.Б., адреса, телефони, назва посади, на яку ви претендуєте (вони знаходяться на початку резюме) слід виділити жирним шрифтом (або підкресленням). Інші відомості виділяти не рекомендується, так як це створює незручність сприйняття інформації про кандидата.

При оформленні резюме можно скористатися вже готовими шаблонами або конструкторами  
     При складанні резюме не забувайте про грамотності. Якщо ви володієте знанням рідної мови, зверніться до філолога, щоб він вичитав написаний вами документ і виправить помилки. Грамотні фахівці цінуються у всіх сферах. Помилки охарактеризує вас не з кращого боку, і серед інших претендентів даної вакансії, швидше за все, виберуть того, чиє резюме було написано грамотно.

       При відправці свого резюме поштою – звичайною або електронною – до нього бажано додати супровідний лист. Це покаже вашу повагу до роботодавця і підвищить ваші шанси в отриманні посади. У листі слід звернутися до роботодавця, висловити зацікавленість в отриманні вакансії і бажання співпрацювати. В кінці листа напишіть, що більш детальну інформацію про вас роботодавець дізнається з резюме, що додається. Після відправки документа по електронній пошті відповідь слід чекати 1-2 дні. Якщо його не буде, зателефонуйте менеджеру з кадрів, але тільки один раз. Цим ви нагадайте про себе і виділите себе з-поміж інших кандидатів на посаду. Як тільки ви помістили своє резюме, складіть список питань, з відповідей на які вам повинно стати ясно, чи хочете ви саме цю роботу в саме цій фірмі. Адже якщо вакантна посада вам категорично не підходить, можна дізнатися про це вже з телефонної розмови і не витрачати час на зустріч, в якій для вас немає перспективи. З’ясуйте, хто проводитиме співбесіду, і попросіть номер телефону, за яким можна буде зв’язатися у разі непередбачених обставин. З’ясуйте адресу того місця, де з вами будуть розмовляти, як туди дістатися, скільки на це потрібно часу, які документи вам необхідно мати при собі. Спробуйте отримати по телефону хоч яку-небудь інформацію про фірму, в яку вас запрошують на співбесіду.

Translate »