Back

Робота мрії і спеціальність як покликання – зовсім не міф і не рожеві окуляри. Це реальність, яка багато в чому залежить від самого студента. Так, є труднощі ринку працевлаштування, і так, в цілому ситуація не дуже сприяє до високих заробітків на старті. Але головне правило ринку ніхто не відміняв: на хорошу пропозицію завжди буде попит.

Коли потрібно починати шукати роботу?

Ніколи не пізно. Ця фраза доречна, але в ситуації з роботою для студентів сміливо можна додати – ніколи не рано. Якщо була можливість зануритися в світ практики на перших курсах, здорово, що ви нею скористалися. Якщо ні – не зволікайте. Вивчайте попит, аналізуйте ринок праці за вашою спеціальністю, дивіться, шукайте і стукайте.

Де розміщують вакансії?

В Україні є величезна кількість гідних ресурсів з пошуку роботи:

  1. Кожен студент чув про trud.uaWork.ua, jobs.ua,   ua.talent.com.Це класика жанру з тисячами вакансій.
  2. Є альтернативний традиційний варіант – центр зайнятості та база вакансій на ньому.
  3. Багато великих компаній і державні структури розміщують інформацію про вакантні посади на своїх офіційних сайтах. До речі, непогано б моніторити такі ресурси вже на останньому курсі, в проміжку між написанням дипломів.
  4. Сарафанне радіо. Старий добрий метод, який рідко підводить. Запитуйте, цікавтеся і не соромтеся озвучувати, що ви в пошуку роботи. Чим більше людей знає, тим ширше інформаційне охоплення.

Історія із життя. “Молоденька безглузда дівчинка щодня протягом двох тижнів приходила під офіс, чекала  шефа і просила взяти її на безкоштовне стажування просто так, на будь-яких умовах. Хоча б три дні на тиждень. Вона готова була мити підлоги і носити каву, про що прямо говорила. На питання, навіщо тобі це, відповідь була однозначною – вчитися у найкращого фахівця міста.

Мені здається її пожаліли. Але взяли. Каву варила відмінну, і в перервах поступово стали довіряти «перекладання паперів». Вона просилася на засідання, постійно цікавилася, що почитати, пропонувала любу допомогу. Так три літніх місяці безкоштовної, пекельної роботи до 23.00. Звичайна дівчинка з села в результаті продовжила навчання в Сорбонні і в світлі останніх подій країни там же і залишилася жити. Це шлях не про Попелюшку, а про наполегливість і чітке розуміння, що хороша робота з неба не падає.”

Корисні відеоматеріали