Back

141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Випускник освітнього ступеню «фаховий молодший бакалавр» за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка здатний виконувати професійні види робіт та обіймати посади фахівців, посадові обов’язки яких вимагають володіння компетентностями у сфері електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Електроустаткування має широке поширення у багатьох галузях народного господарства. Воно застосовуються в різних галузях промисловості, сільського господарства, в енергетиці, авіації, морському і річковому флоті, медицині, побуті, на транспорті. Немає жодної галузі промисловості, де б не знаходило  застосування  електроустаткування.    До тих пір, поки  в домівках,  готелях, крамницях, лікарнях і кінотеатрах  та на підприємствах горить світло і працюють електроприлади, верстати та електричні машини – ця спеціальність буде необхідна.  Ви досконало вивчите конструкцію електричних машин, технологію їх виробництва; навчитеся розробляти технологічні процеси, виконувати вимірювання сучасними приладами, “читати” і розбирати електричні принципові схеми, розраховувати електричне навантаження підприємств і цивільних споруд, вибирати електричні апарати комутації і захисту, а також силове електрообладнання

Згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010), (І8СО-08) випускник з професійною кваліфікацією «Фаховий молодший бакалавр з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки» може працевлаштуватися на посади з наступною професійною назвою робіт

Обсяг освітньо-професійної програми фахового молодшого бакалавра на основі повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти) становить 180 кредитів ЄКТС.

Обов’язкові освітні компоненти ОПП

Обов’язкові освітні компоненти, що формують загальні компетентності

Історія України. Культурологія
Основи філософських знань. Соціологія
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Основи правознавства
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Фізичне виховання
Вища математика
Економічна теорія
Інженерна та комп’ютерна графіка
Теоретичні основи електротехніки
Інженерна механіка
Основи теплотехніки і гідравліки
Конструкційні та електротехнічні матеріали
Будова автомобіля. ПДР

Обов’язкові освітні компоненти, що формують спеціальні компетентності

Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології
 Вступ до фаху
Основи електроніки, мікропроцесорної техніки
Електричне освітлення та опромінення
Комп’ютери та комп’ютерні технології
Електричні машини та апарати
Електропривод сільськогосподарських машин
Основи автоматики
Електропостачання сільського господарства
Монтаж, наладка і експлуатація електрообладнання
Основи енергозбереження
Електротехнологія
Експлуатація і ремонт електрообладнання і засобів автоматизації
Автоматизація технологічних процесів і систем автоматичного керування
Економіка сільського господарства і організація агроенергосервісу
Основи охорони праці. Безпека життєдіяльності
Основи підприємства, менеджменту та маркетингу в АПК
Технічний сервіс в АПК
Семестровий контроль
Дипломний проєкт

Практична підготовка

Практичні навички є найголовнішою складовою сучасного фахівця. Здобувачі фахової передвищої освіти мають змогу проходити практичне начення на провідних фахових підприємствах м.Миколаєва та Миколаївської області. 
Здобувачі фахової передвищої освіти мають змогу проходити закордонну практику  як на традиційних сімейних фермерських господарствах західної Європи так і на сучасних аграрних підприємствах. Вони можуть вдосконалити свій сільськогосподарський досвід та навички, збагатити свої знання та світогляд, застосувати теоретичні знання здобуті в навчальному закладі на практиці. Студенти мають можливість отримати досвід роботи за новітніми технологіями на сучасній техніці у фермерських господарствах Польщі, Німеччини, покращити знання з іноземної мови, подружитися з однолітками з інших країн, ознайомитися з культурою країни та отримати гідну оплату за свою працю.
Translate »